| Brand | Crydom |
|---|---|
| Current Type | DC |
| Maximum Amperage | 7 A |
| Coil Voltage | 3-32 V |
| Current Rating | 1-15 A |
| Number of Phases | 1 |
| Number of Poles | 1 |
| MPN | D5D07 |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Crydom D5D07 Solid State Relay 3.5-32V DC Control Volt 3-60V DC 7AMP. Condition: New. Listed at 79.99 USD. Crydom D5D07.