| MPN | EZ240D5 |
|---|---|
| Item Width | 38.1 mm |
| Unit Type | Unit |
| Item Length | 43.9 mm |
| Item Height | 24.1 mm |
| Current Rating | 1-15 A |
| Current Type | DC |
| Unit Quantity | 1 |
| Brand | Crydom |
| Type | Heavy Duty |
Check the listing for details. Crydom EZ240D5 Solid State Relay. Condition: New – Open box. Listed at 69.00 USD.