| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Crydom |
| Mounting Style | Surface |
| Current Type | AC |
| Type | Solid State Relay |
| Maximum Amperage | 2.5A |
| Number in Pack | 1 |
| Coil Voltage | 90-280 V |
| Current Rating | 2.5A |
| Model | A1202 |
| Features | Heavy Duty |
| MPN | A1202 |
| Application | Commercial |
Check the listing for details. CRYDOM Solid State Relay A1202, Input 90-280V, Output 120V, 2.5A. Condition: New. Listed at 18.00 USD. NEW - In Box CRYDOM Solid State Relay A1202 Input 90-280V Output 120V, 2.5A SHB-31-10