| Size | 1/69" |
|---|---|
| Fish Species | All Freshwater, All Saltwater, All Freshwater, All Saltwater |
| Color | Yellow |
| Fly Tying Type | Flash |
| Item Length | APPROX-12" |
| Brand | Unbranded |
| Type | Flash Material |
| Number in Pack | APPROX-100 |
| Item Height | 1/69" |
| Item Width | 1/69" |
| Part Type | Crystal Flash |
Check the listing for details. Crystal Flash, YELLOW, Fly Tying, Lures, Jigs, Art & Crafts, Krystal Flash. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 5.40 USD. Strands are approx 1/69" wide, 12" long, and have about 100 strands per pk. These Twisted Mylar Strands will add Flash and Sparkle to both your Freshwater and Saltwater Flies and Lures also can be used for assorted Art & Crafts.