| Shape | Gnome |
|---|---|
| Size | Mini |
| Item Length | 2.25 in |
| Additional Parts Required | No |
| Glassmaking Technique | Unknown |
| Personalize | No |
| Department | Teens, Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Damp Cloth |
| Item Height | 2.5 in |
| Style | Country |
| Features | Crystal |
| Room | Any Room |
| Finish | Faceted |
| Item Width | 1.5 in |
| Color | Multicolor |
| Material | Acrylic |
| Subject | Flower |
| Brand | GANZ |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Figurine |
| Customized | No |
| Model | Crystal Expressions |
| Theme | Spring |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 4 oz |
Check the listing for details. Crystal Gnome With Daisy Figurine. Color: Multicolor, Condition: New, Made in China. Listed at 7.31 USD. This cute little gnome is holding a white daisy. The stem for the daisy is green metal. His body and arms have a blue tint to them. On his head is a red hat. The daisy and gnome are all made of acrylic.