| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Wall Lamp |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel, Hardware |
| Color | Clear, Silver |
| Efficiency | E |
| Mount Type | Wall Mount |
| Light Fixture Form | Wall Light |
| Control Mode | Wall Switch(Not Included) |
| Light Source Type | 2* E12 Bulbs(Not Included) |
| Voltage | 110V |
| Applicable Single Bulb Max. Power | 60W |
| Product Size(L*W) | 19*33cm/7.48*12.99in |
Check the listing for details. Crystal Wall Lamp Wall Light with E12 Lamp Holder Wall Mount Light Fixture. Color: Clear, Silver, Condition: New. Listed at 28.61 USD. Description In this hustle and bustle of the modern world, the need for relaxation is growing stronger. We offer you this wall lamp with its chic design to create a peaceful and comfortable space for relaxation. This wall lamp is made of high-class materials, making it sturdy and durable. It can be installed indoors for reading or relaxing, and it is an indispensable home companion. Key Feature Sturdy and Durable: This product is made of high-class K9 crystal, stainless steel, and hardware with an electroplating process, which is corrosion resistant, and rust-resistant, and can be used for a long time without frequent replacement. Elegant Appearance: The clear shade and classic elegant silver base make it an excellent piece of home décor that enhances a room's sense of luxu.