| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
|---|---|
| Max. Wattage | 40W |
| Type of Bulb | LED, Halogen, Incandescent, CFL |
| Brand | Unbranded |
| Type | Chandelier |
| Style | Art Deco |
| Material | Metal, Crystal |
| Room | Bedroom, Bar, Dining Room, Living Room |
| Lighting Technology | E14 x 2 (Bubls not included) |
| Shade Shape | semicircular |
| Installation Area | Indoor |
| Voltage | 110 V |
| Finish | Metal, Crystal |
| Number of Settings | 1 |
| Light Color | AS SHOWN |
| Cord Color | AS SHOWN |
| Power Source | 110V |
| Features | crystal wall lights |
| Theme | Art |
| Department | UNIVERSIAL |
| Color | Gold |
| Energy Star | A+ |
| EC Range | A+ - G |
Check the listing for details. CRYSTAL WALL LIGHT SCONCES LIGHTING FIXTURE MODERN SEMICIRCLE WALL MOUNT LAMP. Color: Gold, Condition: New. Listed at 27.05 USD. Specifications Material: K9 Crystal, Stainless Steel, Hardware Color: Clear, Gold Style: Modern Process: Electroplating Efficiency: E Mount Type: Wall Mount Assembly Required: Yes Indoor/Outdoor Usage: Indoor Light Fixture Form: Wall Light Control Mode: Wall Switch(Not Included) Light Source Type: 2* E12 Bulbs(Not Included) Voltage: 110V Applicable Single Bulb Max. Power: 60W Applicable Space: 5-10m²/53.82-107.64ft² Product Size(L*W): 19*33cm/7.48*12.99in Package Size: 19*13*12cm/7.48*5.12*4.72in Gross Weight: 0.95kg/2.09lbs Net Weight: 0.9kg/1.98lbs.