| 3D Technology | Cartesian |
|---|---|
| MPN | NA |
| Item Length | 15" |
| Maximum Print Size | 6 x 6 |
| Brand | 3D Systems |
| Nozzle Size | NA |
| Unit Type | oz |
| Maximum Resolution | NA |
| Item Height | 15" |
| Model | 3D Systems Cube 3 |
| Features | Dual Extruder |
| Printing Speed | NA |
| Unit Quantity | NA |
| Interface | USB 2.0 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 8" |
Check the listing for details. CUBE 3D PRINTER As is Untested Lights Are On Starts Up. Condition: Used, Made in China. Listed at 55.55 USD. This is a used Cube 3D printer. It turns on and makes noise. I can hear the fans run and a start up jingle plays. It comes with a USB cable and power cable. I am not able to test printing anything so I make no guarantees to that function. Printer is used but appears to be in good shape.