| Actual Color | Tobacco Oak |
|---|---|
| Pack Size | 2 Pack |
| Required Tools | Phillips head screwdriver |
| Color | Tobacco Oak |
| Maximum Weight Capacity | 4.4 lb |
| Material | Particle Board |
| Item Length | 12.91 in |
| Suitable For | Books |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Freestanding |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Cube Storage |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 12.91 in |
| Maximum Weight per Shelf | 4.4 lb |
| Features | Adjustable |
| Room | Home |
| Item Width | 15.12 in |
| Item Weight | 5.81 lb |
Check the listing for details. Cube Storage Organizer H Shelf Divider Insert Home Office Shelving Accessories. Color: Tobacco Oak, Condition: New. Listed at 16.62 USD. 5 Tiers Bookshelf Classical Book Shelf Tall Display Shelves in Living. Bookshelf W/ Doors Rustic Bookshelf W/ Drawers Industrial Display Standing Shelf. Unlock the full potential of cube storage with the H Shelf Cube Organizer Insert and the rest of ’ line of cube organizer accessories and inserts.