| UPC | 0852811008689 |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Number of Items in Set | 1 |
| Usage | Home Use |
| Number of Programs | 8 |
| Color | Blue |
| MPN | F3A2AQURF |
| Material | Vinyl |
| Item Length | 24 in |
| Brand | Cubii |
| Resistance | Electronic |
| Type | Compact Seated Elliptical |
| Item Height | 12 in |
| Model | JR1 |
| Features | Bluetooth, Calorie Monitor |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 34 lb |
| Maximum User Weight | 300 lb |
Check the listing for details. Cubii JR2+ Compact Seated Elliptical Machine, Blue. Color: Blue, Condition: Used, Made in China. Listed at 45.00 USD. Product is used and in good condition. Everything works and functions the way it’s supposed to. This elliptical is inter to be used while sitting, never while standing.