| Number of Settings | 1 |
|---|---|
| Number of Cups | 24 |
| Water Tank Capacity | 2 qt |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Brewing Time | 5 min |
| MPN | 9910 |
| Grinding Method | NA |
| Material | Plastic |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Brand | CucinaPro |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Energy Star | Compliant |
| Voltage | 120V |
| Model | CA9AX |
| Type of Coffee Made | drip coffee |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Duel Brew, Cord Storage |
| Finish | Shiny |
| Components Included | Bowl |
| Power | 1600 W |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. CucinaPro Dual Coffee Maker 12-Cup with Carafes Model CA9AX. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 50.96 USD.