| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| MPN | 150-01, 150-02, 150-13 |
| Item Length | 6.5" |
| Brand | CucinaPro |
| Type | Pasta Maker |
| Item Height | 1.75" |
| Making Method | Manual |
| Model | 150-01 / 150-02 |
| Features | Easy Clean, Carbon steel precision cutting blades, Compatible with CucinaPro Imperia CP150 and VillaWare series, Dual cutting rollers, Designed for Fettuccine (6.5mm) and Angel Hair (1.5mm) cuts |
| Pasta Shape | Fettuccini/Angel Hair |
| Country of Origin | Italy |
| Item Weight | 2 lbs 11 oz |
| Item Width | 4.5" |
Check the listing for details. CUCINAPRO IMPERIA PASTA REPLACEMENT MANUAL DOUBLE CUTTER ATTACHMENT. Color: Silver, Condition: New, Made in Italy. Listed at 17.99 USD. •Compatible with CucinaPro Imperia CP150 and VillaWare series. •SERIES : Imperia / Pasta Fresh. •Designed for Fettuccine (6.5mm) and Angel Hair (1.5mm) cuts. •Dual cutting rollers for two pasta styles.