| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | CBMAAB101S |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 9 in |
| Serial Number | 2405AME 01308 |
| Brand | Cuckoo |
| Loaf Size | 2.2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Limited Liability Warranty |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 12 in |
| Model | Cuckoo CBM-AAB101S |
| Features | Crust Control, LCD Display, 15-hour Delay Timer & 2 Hour Quick Mode, Automatic Fruit & Nut Dispenser, 15 Versatile Cooking Methods, 3 Loaf Sizes & 3 Crust Color Options |
| Power | 600 W |
| Item Width | 14 in |
| Number of Settings/Programs | 15 |
Check the listing for details. Cuckoo 2.2 lb. Multifunctional Bread Maker (CBM-AAB101S) EUC. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 89.95 USD. Cuckoo CBM-AAB101S Multi-Functional Bread Maker (2-lb capacity). 15 versatile baking programs (bread, dough, jam/dessert, gluten-free etc.). Stainless steel finish — modern, durable, easy to clean. This item is pre-owned and may show light signs of use, such as minor wear or imperfections.