| Brand | Cuisinart |
|---|---|
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | Unit |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Voltage | 120 V |
| Model | CBK-100 |
| Material | Plastic |
| Features | Automatic, Crust Control, LCD Display, Programmable, Rapid Bake |
| Power | 500 W |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart Automatic Bread Maker Machine Silver 120VAC 500W Used 3x. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 64.00 USD. With a 2 lb loaf size and 12 different settings/programs, you have the flexibility to create a variety of breads to suit your taste preferences. CUISINART AUTOMATIC BREAD MAKER.