| Power | 100 W |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | CBK-100 |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| California Prop 65 Warning | Yes |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Model | CBK-100 |
| Features | Automatic |
| Item Weight | 10 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart Automatic Breadmaker CBK-100 w/ Manual,Measuring Cups,& Recipe Booklet. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 49.99 USD.