| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| ProductName | Cuisinart DGB-400 Automatic Grind and Brew 12-Cup |
| Custom Bundle | No |
| Manufacturer | Cuisinart |
| UPC | 086279174772 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| eBayCategory1 | 184665 |
| Components Included | Coffee Filters |
| Power | 1025 W |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Control Panel | Digital |
| Capacity | 12 C. |
| Item Height | 9 in |
| Color | Black |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Cuisinart |
| Compatible Water Filtration | Brita |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Adjustable Amount of Coffee |
| Cable Length | 34 in |
| Finish | Metallic |
| Brewing Time | 2 min |
| Grinding Method | Blade |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Model | DGB-400 |
| Item Weight | 11 lbs. |
| MPN | DGB-400 |
Check the listing for details. ๐งท Cuisinart Automatic Grind andBrew 12Cup Coffeemaker DGB-400 ๐ Distressed ๐ฆ. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 69.99 USD. ๐งท Cuisinart Automatic Grind andBrew 12Cup Coffeemaker DGB-400 ๐ Distressed ๐ฆ.