| Unit Type | lb |
|---|---|
| UPC | 0086279024053 |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | CBK-100 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 10 in |
| California Prop 65 Warning | Yes |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | CBK-100 |
| Features | LCD Display, Crust Control, Keep Warm Function, Non-Stick, Mixing Paddle, Convection, Programmable, Rapid Bake, Add Ingredients Signal, Timer, Jam Function, Automatic, Cool Touch |
| Power | 500 W |
| Item Weight | 10 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. CUISINART CBK-100 2-Pound Programmable Breadmaker - Comes Manual & Attachments. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 85.99 USD. CUISINART CBK-100 2-Pound Programmable Breadmaker - Comes Manual & Attachments Item is pre-owned and in working condition.