| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart CBK-100 |
| Features | Automatic, Programmable |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 550 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart CBK-100 Automatic Bread Maker – Programmable Machine with Pan & Paddle. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.00 USD. Has light scratches, scrapes and marks typical of a used item.