| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Dimensions - Depth | 11.6 in. |
| Wattage | 550 W |
| Dimensions - Length | 9 in. |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 10.75 lb. |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Cord Length | 36 in. |
| Voltage | 110 V |
| Item Height | 11.25 in |
| Model | CBK-110M |
| Features | Automatic, Programmable, 12 Programmable Functions |
| Power | 500 W |
| Item Width | 13.25 in |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart CBK-110 Compact Automatic Bread Maker 2lb Stainless Steel Tested. Color: Silver, Condition: Open box. Listed at 99.99 USD. Cuisinart CBK-110 Bread Maker. ThisCuisinart CBK-110 automatic bread maker has beenfully tested and works properly. ✔ Clean interior bread pan and kneading paddle. Removable nonstick bread pan. Perfect for kitchens with limited counter space.