| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | CBK-110 |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 110 V |
| Model | Cuisinart CBK-110 |
| Features | Automatic |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Power | 550 W |
| Item Weight | 9.8 LBS |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart CBK-110FR Bread Maker Compact Automatic – Stainless Steel – Read. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 128.00 USD. This is new open box, was refurbished by cuisinart with genuine parts, and then never used. The Cuisinart CBK-110FR Bread Maker is a compact automatic bread machine that is perfect for making homemade bread with ease. Made of durable stainless steel, this bread maker has a sleek silver design that will fit seamlessly into any kitchen. With a power source of 550W and 12 different settings/programs, you can bake delicious loaves of bread up to 2 lbs in size. This model is user-friendly and convenient for those who enjoy baking fresh bread at home.