| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | CBK200 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 12 in |
| Dough/Bread Type | Whole Wheat |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 12 in |
| Model | Cuisinart CBK-200 |
| Features | Add Ingredients Signal, Automatic, Convection, Cool Touch, Crust Control, Jam Function, Keep Warm Function, LCD Display, Mixing Paddle, Non-Stick, Programmable, Raisin/Nut Dispenser, Rapid Bake, Timer |
| Power | 200 W |
| Item Weight | 14 lbs |
| Number of Settings/Programs | 16 |
Check the listing for details. Cuisinart CBK200 Convection Bread Maker - Silver, Works, Read Description. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 60.00 USD. This item works but one of the hinges on top is cracked. The other hinge is fine. The top lid will still close and should not affect performance. Tested and works.