| Ean | 6576805206083 |
|---|---|
| GTIN | 0086279111432 |
| Manufacturer Color | Black |
| UPC | 0086279111432 |
| Components Included | Blades |
| Country of Origin | China |
| Power Source | Electric |
| Blade Length | 11 in |
| Color | Multicolor |
| MPN | CEK-40 |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Meat |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Electric Knife |
| Voltage | 110 V |
| Model | CEK-40 |
| Number of Blades | 2 |
| Cable Length | 17.5" |
| Features | Foldable |
| Power | 1100 W |
Check the listing for details. Cuisinart CEK-40 Electric Knife. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 20.00 USD.