| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Juice |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Citrus Press/Juicer automatic |
| Capacity | 24 oz |
| Voltage | 120 V |
| Model | CCJ-900 |
| Features | Adjustable |
| Components Included | Adjustable Sieve |
| Country of Origin | China |
| Power | 25 W |
Check the listing for details. Cuisinart Citrus Juicer CCJ-900 Replacement Part, Adjustable Sieve Pulp Control. Color: Black, Condition: For parts or not working, Made in China. Listed at 14.99 USD. Cuisinart Citrus Juicer Model CCJ-900 Replacement Part, Adjustable Sieve for Pulp Control Excellent Pre-Owned Condition Free Shipping - I have other parts for this model and am happy to combine shipping.