| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Custom Bundle | Yes |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Grinding Method | Blade |
| MPN | DCG-20N |
| Item Depth | 3.5 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Coffee Grinder |
| Capacity | 2.5 oz |
| Item Height | 7 in |
| Model | Cuisinart DCG-20N |
| Features | Easy to Clean |
| Cable Length | 24 in |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Item Width | 4.25 in |
| Item Weight | 1.57 lb |
| UPC | 086279102294 |
Check the listing for details. Cuisinart Coffee Bar Coffee Grinder. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.48 USD. Taste the difference: the stainless steel blade grinds beans to the perfect consistency for brewing. See through lids let's you choose just the right grind for your coffee maker. Easy to clean: Lid, bowl and blade assembly wipe clean.