| Power Source | Wall Plug-in |
|---|---|
| Color | Silver |
| Grinding Method | Burr |
| Item Depth | 6 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Burr Grinder |
| Capacity | 8 oz |
| Item Height | 11 in |
| Model | Cuisinart CBM-18C |
| Features | Programmable |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 7.5 in |
Check the listing for details. Cuisinart Conical Burr Grinder CBM-18C Programmable Coffee Mill LCD Screen. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 35.00 USD. Cuisinart Conical Burr Grinder CBM-18C Programmable Coffee Mill LCD Screen