| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Manufacturer Color | White |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Material | Plastic |
| MPN | CSB-33 |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Smoothie, Puree, Dips & Spreads |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 10-20 oz |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart QuikPrep CSB-33 |
| Features | BPA-free |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Blender Stick, Blender |
| Country of Origin | China |
| Power | 130 W |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart CSB 33 Hand Blender White 2 Speed Quick Prep NIB. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 25.99 USD. Introducing the versatile Cuisinart QuikPrep CSB-33 handheld blender, perfect for blending and mixing ingredients for purees and smoothies. With 2 speed settings and a powerful 130 W motor, this blender can handle any blending task with ease.