| Appliance Capabilities | Beat, Blend, Liquefy, Shred |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Sauce, Smoothie, Soup |
| Materials sourced from | China |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | household use |
| Item Height | 13 in |
| Voltage | 120 V |
| Cable Length | 3ft |
| Unit Quantity | One |
| Components Included | Blender, Blender Stick |
| Number of Items | 2 |
| Item Width | 3 in |
| Item Weight | 1lb |
| Number of Settings/Programs | 2 |
| UPC | 0086279048684 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Immersion Blender |
| Color | Silver, White, Brushed Chrome |
| Model | Smart Stick, CSB-75BC |
| MPN | CSB-75BC |
| Features | Cooking |
| Material | Plastic |
| Number of Speeds | 2 |
| Power | 200W |
Check the listing for details. Cuisinart CSB-75B Smart Stick 2 Speed Hand Blender Immersion Blender Stick white. Color: Silver, White, Brushed Chrome, Condition: Used. Listed at 48.99 USD.