| UPC | 0086279099839 |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Slice, Chop, Shred |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | DFP-14BCNY |
| Material | Stainless Steel, Plastic |
| Food Compatibility | Vegetables, Fruit, Cheese |
| Item Depth | 11 in |
| Appliance Uses | Fruit, Dough, Vegetable |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Capacity | 14 cup |
| Item Height | 15 in |
| Model | Cuisinart Custom 14 |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | 8 in |
| Power | 720 W |
| Item Weight | 18 lbs |
Check the listing for details. Cuisinart Custom 14 14-Cup Food Processor - Brushed Stainless (DFP-14BCNY). Color: Silver, Condition: New. Listed at 200.00 USD.