| Appliance Capabilities | Slice |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Color | Clear |
| Material | Plastic |
| MPN | CUISINART FP-13SSC |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Meat |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Capacity | 13 cup |
| Manufacturer Warranty | none |
| Item Height | 6.5 in |
| Model | CUISINART FP-13SSC |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Spiralizer lid |
| Number of Items | 1 |
| Finish | CLEAR |
| Power | 550 W |
| Item Width | 8.5 in |
| Item Weight | 14.8 ounces |
Check the listing for details. Cuisinart Food Processor Spiralizer Cover FP-13SSC for CFP-26SVPC & FP-13 Model. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 14.95 USD. Cuisinart Food Processor Spiralizer Cover FP-13SSC for CFP-26SVPC & FP-13 Model overall in very good shape.