| Stove Type Compatibility | Electric |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 13 in |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Grill & Griddle Pans |
| Item Height | 13 in |
| Model | Cuisinart Grand Griddle |
| Features | Easy Clean |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | 13.33” |
| Item Weight | 6 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Cuisinart Grand Griddle Stainless Steel 13" Round Griddle Pan Double Handle. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 36.97 USD.