| Appliance Capabilities | Blending, Mixing, Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Gray |
| MPN | HB-500PC, HB500PC |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Cooking, Baking |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Item Height | Cuisinart HB-500PC Immersion Blender Power Blend Handheld 500W |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart HB-500PC |
| Features | Power Blend, Handheld |
| Components Included | Blender, Whisk Attachment |
| Power | 500 W |
| Item Width | Cuisinart HB-500PC Immersion Blender Power Blend Handheld 500W |
| Country of Origin | China |
| UPC | 086279254245 |
Check the listing for details. Cuisinart HB-500PC Immersion Blender Power Blend Handheld 500W Kitchen Tool Gray. Color: Gray, Condition: Used, Made in China. Listed at 29.99 USD. Pro-Level Results : Achieve silky smooth textures in seconds with the high-powered 500W motor. Stainless Steel Shaft : Durable blending arm reaches deep into pots and is easy to clean. 1Cuisinart HB-500PC Power Blend Motor Body.