| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | x |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Sauce |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Capacity | x |
| Energy Star | Not Compliant |
| Manufacturer Warranty | none |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart CSB-75 |
| Features | Handheld, x |
| Cable Length | 60 in |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Blender, Blender Stick |
| Power | 200 W |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart Model CSB-75 Smart Stick 2-Speed Immersion Hand Blender Motor Part. Color: White, Condition: Used. Listed at 14.99 USD. I have for sale a used Cuisinart Model CSB-75 Smart Stick 2-Speed Immersion Hand Blender Motor Part, this is for the motor handle part only. All items come from a smoke free home. Please see all photos for all the details and defects if any. If you have any questions please feel free to ask! Payments: Payment is due 48 hours once you purchase or have a winning bid. If no payment is made within ebays timeframe an unpaid item case will be opened. Returns: I accept returns within 30 days as long as item is in same condition as received. If you have any other questions please feel free to ask, thanks!