| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | NA |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 12 in |
| Appliance Uses | Bake |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Toaster Oven |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 6 in |
| Model | CBO-1000 |
| Features | Portable |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Brushed |
| Power | 1700 W |
| Item Weight | 8 lbs |
| Item Width | 9.5 in |
Check the listing for details. Cuisinart Oven Central Unit CBO-1000 Portable Baking RV Tiny Home. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 125.00 USD. Now you can cook and bake in one compact countertop appliance! Other functions allow you to steam, stir-fry, bake or a favorite pasta dish. With faster heat-up, and temperatures from Warm to 450°, this all-in-one oven is a mini powerhouse!