| Country of Origin | China |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Blend |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | CSB-75 |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 16 oz |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 11-15 in |
| Model | cuisinart csb-75 |
| Features | Handheld |
| Number of Items | 3 |
| Components Included | Blender, Blender Stick |
| Power | 200 W |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart Smart Stick CSB-75 2-Speed Immersion Blender 200W & Chopper Attachment. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 44.50 USD.