| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Manufacturer Color | Black/Silver |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Smoothie, Sauce, Frozen Drink, Soup |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 16 in |
| Model | HB-120C |
| Features | Handheld |
| Components Included | Blender, Blender Stick |
| Number of Items | 1 |
| Power | 200 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart Smart Stick Handheld Stick Blender Model #HB-120C 200w 16” Long. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 22.00 USD. This item is in very nice pre-owned condition.