| Brand | Cuisinart |
|---|---|
| Type | Handheld Blender |
| Appliance Capabilities | Blend, Whip |
| Capacity | 64 oz |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Voltage | 120 V |
| Model | HB-800PCFR |
| Features | Handheld |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Components Included | Blender, Whisk |
| Power | 300 W |
Check the listing for details. Cuisinart Smart Stick Variable Speed Hand Held Blender HB-800PC Whisk. Color: Silver, Condition: New. Listed at 29.95 USD. I want to note that it is clearly noted in red that it is made with refurbished genuine Cuisinart parts. Cover for pitcher.