| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | lb |
| Voltage | 120 V |
| Model | CBK-100 |
| Features | Automatic |
| Country of Origin | China |
| Power | 500 W |
| Item Weight | 11 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart Stainless Steel 2 LB Automatic Programmable Bread Maker CBK-100. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 65.99 USD. Tested and is working but could use a cleaning priced with that in mind