| Unit Quantity | 1 |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Electrical |
| Color | Black |
| MPN | DBM8 |
| Grinding Method | Burr |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 6 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Burr Grinder |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo |
| Capacity | 8 oz |
| Item Height | 10.75 in |
| Model | DBM-8CRM |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato |
| Features | Adjustable Amount of Coffee, Timer, Removable Container, Built-in Grinder |
| Cable Length | 36 in |
| Finish | Matte |
| Item Width | 7.13 in |
| Power | 1000 W |
| Item Weight | 10 oz |
Check the listing for details. Cuisinart Supreme Grind Burr Mill Stainless (READ). Color: Black, Condition: Used. Listed at 29.99 USD. Automatic burr coffee grinder. Stainless steel construction. Item has been used before - Will show signs of usage such as scuff marks, scratches, dirt, dust, etc.