| Power Source | Electric, Electric/Battery |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | TPU, Plastic, 3D printed |
| Item Length | 2.38 in |
| Suitable For | Airplane, Indoor, Outdoor, Sports |
| Brand | Whipptec |
| Personalize | No |
| Type | Power Wheelchair |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1.04 in |
| Model | Permobil |
| Age Group | Adult, Child, Senior, Teen |
| Features | Joystick |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.38 in |
Check the listing for details. Cup - Concave Power Wheelchair Joystick Knob Replacement Accessory 1/4" Stem. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.00 USD. Stick is designed for 1/4” shafts. Easy installation - No set screws or bolts here just friction fit like the original stick! Stick is a snug fit, yet it easily can be swapped for a different stick in just a matter of seconds!