| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | COVIDIEN |
| Type | Nursing Pad |
| Material | Plastic |
| Department | Unisex |
| Size | Not Specified |
| Manufacturer Warranty | Other: See Item Description |
| Expiration Date | Contact Customer Service for Expiration Date |
| MPN | 2630- |
| Features | Disposable |
| Model | 2630- |
| Item Length | 4.500 in |
| Item Height | 4.500 in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 4.000 in |
| California Prop 65 Warning | WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Unit Quantity | 12 |
| Unit Type | Unit |
| application | Nursing Pad |
| Scent | Not Specified |
| Packaging | 12 |
Check the listing for details. Curity Nursing Pad Polymer Disposable 5 Inch 12 ct. Condition: New. Listed at 8.00 USD. Appropriate for use with regular or nursing brasDisposableSoft, nonirritating edges and wet-proof backingPromotes breast comfortNursing pad is 5.5 inches in diameter and made of a polymer. --> Shop About Us Contact Us Reviews and Ratings Curity Nursing Pad Polymer Disposable 5 Inch 12 ct Curity | MFG #2630- Curity nursing pads are soft and comfortable for breastfeeding care. Nursing pads soak up milk that may leak from nipples at when you're not pumping or feeding. Wear them inside brassiere to keep milk leakage from appearing on clothing. Appropriate for use with regular or nursing brasDisposableSoft, nonirritating edges and wet-proof backingPromotes breast comfortNursing pad is 5.5 inches in diameter and made of a polymer. Product Count: 1 Packaging Count: 12 Total Quantity: 12 Product Specifications Cardinal Curity 5 Inch Plastic Nursing Pad