| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Triad |
| Mounting Style | PCB Mount |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Primary Current Rating | 30 A |
| MPN | CSE187L |
| Maximum Operating Frequency | 400 Hz |
| Turns Ratio | 1:500 |
Check the listing for details. Current transformer, 30A max, 1:500, PC board mount. Condition: New. Listed at 11.00 USD. Triad datasheet included. Purchased for detecting currents in a multi-heater soldering machine.