| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Number of Holes | 3 |
| Color | Blue |
| Item Diameter | Multisizes |
| Material | Plastic |
| Item Length | 4in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Currypuff Mold |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1 in |
| Making Method | Compressor |
| Features | Adjustable Thickness, Easy Clean, Manual |
| Pasta Shape | Ravioli |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Malaysia |
| Item Width | 4in |
| Item Weight | 1in |
Check the listing for details. Curry Puff Dumpling Mold 3 Pieces Blue Double Dumpling Press Maker Free Shipping. Color: Blue, Condition: New, Made in Malaysia. Listed at 29.45 USD. ✔Multi-Purpose Tool – Ideal for curry puffs, dumplings, empanadas, pies, and other stuffed pastries. 3 x Dumpling Press Molds (approximate sizes if available). • Dumplings. • Curry puffs. ✔Easy to Clean – Smooth surface allows quick washing after use.