| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Holes | 1 |
| Color | Green |
| Item Diameter | 11cm |
| Material | Plastic |
| Item Length | 15cm |
| Brand | Unbranded |
| Type | Currypuff Mold |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.7cm |
| Making Method | Compressor |
| Model | 5543/D |
| Features | Easy Clean |
| Pasta Shape | Currypuff |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Malaysia |
| Item Weight | 44g |
| Item Width | 4.5cm |
Check the listing for details. Curry Puff Dumpling Mold Traditional Dough Press Tool - Economy Free Shipping. Color: Green, Condition: New, Made in Malaysia. Listed at 15.00 USD. Curry Puff Dumpling Mold – Traditional Dough Press Tool. Perfect for creating authentic curry puff dumplings. Easy to clean. Included: 1 unit.