| Brand | Curtis |
|---|---|
| Type | AC Motor Controller |
| Maximum Amperage | 180A |
| Power Source | AC |
| Voltage | 24 V |
| Color | Black |
| Model | 1232E-2121 |
| Specification | L140*W180*H71mm |
| MPN | 1232E-2121 |
| Current | 180A |
| Country of Origin | China |
| PWM Operating Frequency | 15.6 kHz |
Check the listing for details. Curtis 24V 180A AC Microprocessor Motor Speed Controller 1232E-2121. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 235.00 USD. Color: Black. Compatible Make: Toyota. Conditions may vary.