| Please Note | 3 years warranty |
|---|---|
| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | Fast shipping |
| Type | Awning |
| Brand | Unbranded |
| Features | Corrosion Resistant |
| Color | Clear |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Installation | Wall-Mounted |
| Frame Material | Plastic |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Item Height | 23.6 in |
| Item Width | 15.75 in |
| Arc Length | 40cm/15.75inch |
| Product Size(L*W) | 60*34.5cm/23.62*13.58inch |
| UPC | dose not apply |
Check the listing for details. Curved Awning Canopy Outdoor UV Protector Wall Mounted Front Door Window Cover. Color: Clear, Condition: New. Listed at 40.57 USD. Specification Color: Clear Material: PC Style: Modern Noise: <60db Pattern: Solid Panel Shape: Curved Assembly Required: Yes Department: Unisex-adult Operation Mode: Manual Mounting Type: Wall Mount Temperature Tolerance: -40~130℃/-40~266℉ Thickness: 3.5mm/0.13 in Arc Length: 40cm/15.75inch Product Size(L*W): 60*34.5cm/23.62*13.58inch Package Size: 41*62*7cm/16.1*24.4*2.8in Net Weight: 1kg/2.2 lbs Gross Weight:1.7kg/3.75 lbs Package Included 1*Awning Canopy All Accessories for Assembly.