| RAM | 16GB |
|---|---|
| SSD+HDD | 240 GB SSD + 1TB 2nd storage drive |
| Graphics Card | Radeon RX 580 8GB |
| Processor | Intel Core i7 4th Gen. |
| Graphics Processing Type | Dedicated Graphics |
| RAM Size | 32 GB |
| Color | White |
| Most Suitable For | Gaming |
| SSD Capacity | 500 GB |
| GPU | Nvidia RTX 5060 |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Brand | Custom, Whitebox |
| Series | Custom |
| Form Factor | Tower |
| Type | Desktop |
| Release Year | 2025 |
| Maximum RAM Capacity | 64 GB |
| Model | Custom |
| Connectivity | HDMI, USB 2.0, USB 3.0, DisplayPort |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hard Drive Capacity | 2 TB |
| Features | Built-in Bluetooth Adapter, Built-in Wi-Fi Adapter, Dust Shield, RGB Lighting |
| Storage Type | HDD + SSD |
| Country/Region of Manufacture | United States |
Check the listing for details. Custom Build ARGB Desktop i7 PC 32GB RAM 2TB SSD RTX 5060 Win11 GAMING READY. Color: White, Condition: Open box. Listed at 439.22 USD. Storage: SSD / HDD (see dropdown options). Custom Built Gaming PC! Gaming PC Essentials. Customize your system to fit your desired specs and budget. 🔌 You will need your own monitor, keyboard, mouse, and speakers or headphones.