| Color | Chrome |
|---|---|
| Color/Finish | Chrome |
| For Fork Tube Diameter | 1.93" |
| For Fork Tube Diameter_2 | 49,00 mm (1,93") |
| For Fork Tube Diameter_3 | 49.00 mm |
| Item Length | 654,05 mm (25,75") |
| Length_2 | 654.05 mm |
| Length_3 | 25.75" |
| Material | Hard Chrome |
| Product Name | Tube |
| Size | 49mm |
| Special Offer | Yes |
| Style | Standard |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
| Part Type | Suspension Parts |
| Alt MPN 1 | 0404-0592 |
| Alt MPN 2 | 484943 |
| Category 1 | Fork Tubes |
| Average Delivery Time | 5-6 Days |
| Package Weight | 7.5100 |
| Package Length | 34.00 |
| Package Width | 4.00 |
| Package Height | 2.00 |
| Freee Shipping (Lower 48) | Yes |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Brand | Custom Cycle |
| Manufacturer Part Number | 710004 |
Check the listing for details. Custom Cycle Hard Chrome Fork Tubes - 49 mm - 25.75" 710004. Color: Chrome, Condition: New. Listed at 142.00 USD. 49MM FORK TUBES 25-3/4 HC. CATEGORY 1Fork Tubes. LENGTH654,05 Mm (25,75"). LENGTH_2654.05 Mm. PART TYPESuspension Parts. Item Specifics. MANUFACTURER PART NUMBER710004. LENGTH_325.75".