| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Fishing Type | Fly Fishing |
| Type | tying station |
| Fish Species | Trout |
| Item Height | 120mm |
| Material | m d f |
| Item Length | 800mm |
| Country/Region of Manufacture | United Kingdom |
| Item Weight | 7 kilo |
| Item Width | 410mm |
Check the listing for details. custom fly tying station. Condition: New. Listed at 101.51 USD. this is a custom made station made from mdf which is a stable material unlike true timber . as you can see from pics there are 2 x draws at sides . 36 x pegs which can double up for threads . loads of spaces tor tools . a back pannel for bottles etc . this all round is a great solid station .