| Unit of Sale | Single Unit |
|---|---|
| Assembly Status | Ready to Go/Pre-built |
| Character | Alan Grant, Triceratops |
| Color | Gray |
| Year Manufactured | 2025 |
| Material | Paper, Plastic, Wood, cardboard, clay, paint, substrate |
| Scale | 1:18 |
| Item Length | 17 in |
| Age Level | 12-16 Years |
| Franchise | Jurassic Park |
| Subject | Dinosaur |
| Vintage | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Diorama |
| Skill Level | 5 – Expert |
| Item Height | 5 in |
| Model | M3600 EEP |
| Style | Jurassic |
| Theme | Animals & Dinosaurs |
| Features | moving parts, display item only, not a toy |
| Item Width | 11 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Custom Jurassic Dinosaur Gate Paddock Display DIORAMA Only. Color: Gray, Condition: New, Made in United States. Listed at 90.00 USD.