| 3D Technology | FDM |
|---|---|
| Maximum Print Size | 405x420x440 |
| Brand | Unbranded |
| Nozzle Size | 0.1 - 1 mm |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | .05 mm |
| Model | Custom |
| Features | Adjustable Print Speed |
| Printing Speed | 250 mm/s |
| Unit Quantity | 1 |
| Interface | Ethernet, USB 2.0, USB 3.0, Wi-Fi |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Custom Large Format Tool Changing 3D Printer. Condition: Used, Made in United States. Listed at 2000.00 USD. It has water cooling designed to support 4 tools in a hot enclosure with plenty of headroom. It is about 85% finished in my estimation. At worst, the printer could be scrapped for parts and you could nearly build 2 printers out of the parts.